Kdo jsou naši studenti?
-
Mladí lidé po střední škole i lidé z praxe.
-
Angažují se pro druhé.
-
Pomáhají řešit malé i velké pohromy.
-
Mění sebe i svět kolem sebe.
Podcastové rozhovory se studenty
Kristýna Bzowská (studentka 1. ročníku Sociální práce) & Tereza Plšková (studentka 2. ročníku Sociální práce)
odpovídají na otázky ohledně studia na naší škole: Jak probíhá studium Sociální práce na Caritas? Co můžete čekat od přijímaček a jak se na ně připravit? A jak funguje souběžné bakalářské studium na CMTF UP?
Nikola Lipenská & Hana Rybová (praxe na Zanzibaru)
si pro svou tříměsíční praxi ve 3. ročníku Sociální a humanitární práce vybraly organizaci Perspective Development Skills na Zanzibaru. Jak vypadá sociální práce na Zanzibaru? Čeho všeho byly holky součástí a jak rychle si zvykly na místní podmínky? Co jim celá zkušenost přinesla? A jak to vypadá, když je cílová organizace a země tak trochu last minute rozhodnutí?
Kristina Kachníková (praxe v Nízkoprahovém denním centru pro lidi bez domova na Charitě Olomouc)
si pro svou dvouměsíční praxi ve 3. ročníku Sociální práce vybrala Nízkoprahové denní centrum pro lidi bez domova na Charitě Olomouc. Co ji motivovalo k výběru zrovna tohoto pracoviště? Co se během praxe naučila a jak se vyrovnávala s náročnými situacemi, kterým během praxe čelila?
Martin Vajďák (praxe v USA)
strávil svou dvouměsíční praxi ve 3. ročníku Sociální práce ve Spojených státech amerických. V Kentucky se věnoval především umírajícím klientům – poznal, jak vypadá sociální práce například v místní nemocnici, v hospici nebo v tzn. pohřebním domě. Co Martinovi tato praxe přinesla? Jaké to je stát v podstatě 2 měsíce po boku umírajícím? Kam ho tato zkušenost posunula?
Martina Petrůjová (praxe na Slovensku)
si pro svou tříměsíční praxi ve 3. ročníku Sociální a humanitární práce vybrala 2 organizace na Slovensku - Človeka v ohrození a Gréckokatolíckou rómskou misii. Jak vypadá život v romské osadě? A jak se dá propojit sociální práce s misií? Proč si Marťa vybrala právě tyto organizace a jak ji to ovlivnilo v rozhodování o budoucím uplatnění?
Věra Zukalová (studentka Sociální práce v kombinované/dálkové formě studia)
je studentka kombinované (dálkové) formy studia Sociální práce. Jak dálkové studium probíhá? Kolik času tráví ve škole? Věra se kromě práce a studia věnuje i dobrovolnictví – vede spolek Dobré místo pro život, což je organizace dobrovolníků, kteří svůj volný čas věnuji sociálně znevýhodněným skupinám v Olomouci. Proč spolek vznikl a jaký smysl v této práci vidí právě Věra?
Denisa Březinová & Romana Pončíková (dvouměsíční praxe v Německu)
Adéla Surá (dvouměsíční praxe v české organizaci Agarta)
Filip Jura (tříměsíční praxe v Mexiku)
Ráchel Jiroutová (dvouměsíční praxe na městském úřadě)
Eliška Holubová (tříměsíční praxe v Rumunsku)
Veronika Pastierovičová (studentka Sociální práce, zkušenost s dobrovolnictvím na slovensko-ukrajinské hranici)
Sabina Lišková & Pavel Láník (studenti Sociální práce, zkušenost s pomocí ukrajinských uprchlíkům na Charitě v Olomouci a na KACPU – Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině)
Videospoty se studenty